Przejdź do treści
maj, 2024
Materiał edukacyjny powstał we współpracy z Platformą High School

Jak napisać email po angielsku? Matura 2024

Czujesz lekki niepokój przed egzaminem z angielskiego? Dla wielu maturzystów  wypowiedź pisemna stanowi spore wyzwanie. Wiemy jednak, że każdy może napisać poprawnego, angażującego maila – Ty również! Kluczem jest odpowiednie przygotowanie. Jak sprawić, by nauka była nie tylko skuteczna, ale także przyjemna? 

Mamy dla Ciebie krótki poradnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez najważniejsze kwestie związane z formą pisemną na maturze: “Jak dobrze napisać maturalny e-mail”. Sprawdź, w jaki sposób możesz łatwo uzyskać dostęp do bezpłatnych materiałów przygotowanych przez twórczynie Platformy High School. Szykuj się do egzaminu na 100% z Twoja Matura!

Jak dobrze napisać e-mail po angielsku?

Dzięki materiałom od High School:
  • dowiesz się, jak czytać polecenia na egzaminie maturalnym;
  • poznasz kolejne etapy tworzenia wypowiedzi pisemnej (w tym również jak zacząć maila po angielsku);
  • zaznajomisz się z prawidłową konstrukcją maila;
  • opanujesz zasady liczenia słów w wypowiedzi;
  • sprawdzisz, które kryteria egzaminacyjne są najważniejsze i jak uzyskać za nie maksymalną liczbę punktów;
  • nauczysz się wielu przydatnych zwrotów i wyrażeń, dzięki czemu wzbogacisz swój zasób słownictwa (poznasz np. kilka sposobów na to, jak zakończyć maila po angielsku do kolegi).
Cała wiedza została przedstawiona w przyjazny, zrozumiały sposób. Na kilku stronach PDF-a znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby na maturze z angielskiego napisać dobrego, poprawnego maila. 


Perspektywa napisania wiadomości do fikcyjnej osoby w obcym języku nie musi wywoływać poczucia niepewności! Poradnik “Jak dobrze napisać maturalny e-mail” sprawi, że wypowiedź pisemna nie będzie więcej powodować bezsennych nocy. To materiały dydaktyczne, które w prosty sposób tłumaczą wszystkie najważniejsze zasady tworzenia maili maturalnych. Nie będziesz już musiał zastanawiać się, jak zacząć maila po angielsku, albo jak zakończyć wypowiedź – odpowiednich zwrotów dostarczy Ci nasz poradnik!

Od kogo będziesz się uczyć?

Joanna Orlik i Monika Kulikowska to egzaminatorki maturalne z dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z uczniami. Twórczynie Platformy High School przygotowują materiały edukacyjne, które w prosty sposób tłumaczą ważne zagadnienia. Dzięki temu nauka jest efektywna i przyjemna!

Jak uzyskać dostęp?

Chcesz po mistrzowsku napisać maila na maturze? Nic prostszego! Wystarczy, że zostawisz nam swojego maila, a będziesz mógł pobrać zupełnie za darmo PDF: “Jak dobrze napisać maturalny e-mail”. Otrzymasz także dostęp do wielu ciekawych materiałów i wpisów poradnikowych dotyczących matury. Nie zabraknie też innych ważnych tematów, na przykład związanych z wyborem kierunku studiów czy sposobami na radzenie sobie ze stresem. Przygotuj się do egzaminu na 100% z Twoja Matura – zapisz się już teraz!

nowe

NEWSLETTER

WARTO PRZECZYTAĆ​

Sięgnij po więcej

Materiał edukacyjny powstał we współpracy z Platformą High School Co powtórzyć przed maturą z angielskiego? 3 najbardziej przydatne wyrażenia Egzaminy dojrzałości już niebawem, a Ty…

Materiał edukacyjny powstał we współpracy z autorką portalu 1000rozprawek.pl Wzorowa rozprawka maturalna – przykład: jak pisać, żeby zdać na 100%! Wypracowanie maturalne to jeden z…

Materiał edukacyjny powstał we współpracy z autorką portalu 1000rozprawek.pl Dziady cz. III – motywy literackie i konteksty, które warto znać na maturę! Spośród polskich utworów…