Przejdź do treści
luty, 2025

Jaki długopis na maturę? Sprawdź i uniknij wpadki!

Zbliżają się egzaminy dojrzałości, a Ty nie wiesz, jaki długopis na maturę będzie odpowiedni? Czy naprawdę liczy się taka drobnostka jak kolor atramentu? A może martwisz się, że Twój ulubiony długopis nagle przestanie pisać? Spokojnie, mamy dla Ciebie informacje, które pozwolą Ci przygotować się do praktycznych aspektów egzaminu. Sprawdź, co musisz wiedzieć o długopisie na maturę, a pozbędziesz się niepotrzebnego stresu!

Jaki długopis na maturę?

Warto uniknąć niespokojnego szukania długopisu w dniu egzaminu, prawda? Przygotuj się wcześniej, żeby tuż przed maturą nie martwić się takimi drobnostkami jak kwestia tego, jaki długopis na maturę zabrać ze sobą. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

✅Zabierz ze sobą co najmniej dwa sprawdzone długopisy – nigdy nie wiadomo, kiedy odmówi posłuszeństwa pierwszy długopis. Na maturę możesz zabrać ze sobą kilka i warto skorzystać z tej możliwości, żeby uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Unikaj długopisów, które zostawiają plamy lub przerywają – to naprawdę może uprzykrzyć rozwiązywanie zadań. Co gorsze, kleksy są nie tylko nieestetyczne, ale dodatkowo utrudniają egzaminatorom odczytywanie treści, co w skrajnych przypadkach może skutkować utratą cennych punktów.

✅ Pamiętaj, żeby nie używać korektora! Błędy po prostu przekreślaj, a poprawną odpowiedź zapisz obok.

✅ Lubisz długopisy żelowe? Miej świadomość, że tego typu tusz lubi się rozmazywać, co również może sprawić problemy przy sprawdzaniu Twojej pracy. W dniu matury postaw na klasyczny długopis, najlepiej z szybkoschnącym tuszem. 

Bonusowy tip: Przetestuj swój długopis przed maturą! Weź stary zeszyt lub kartkę papieru, napisz kilka zdań i zobacz, czy atrament się nie rozmazuje, a wybrany długopis na maturę nie przerywa i wygodnie leży w dłoni.

Jeśli szukasz informacji o innych przedmiotach, które możesz zabrać ze sobą na maturę, sprawdź wpis: Jaki kalkulator na maturę? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

Długopis na maturę – czarny czy niebieski?

NEWSLETTER

WARTO PRZECZYTAĆ​

Sięgnij po więcej

Tego mogłeś nie wiedzieć o Dżumie. Motywy i konteksty w lekturze Czy Dżuma to tylko opowieść o epidemii? A może dzieło mówi nam znacznie więcej?…

Maturalny niezbędnik! Profesor Andrews w Warszawie: motywy i konteksty Wyobraź sobie, że nagle budzisz się w miejscu, w którym nic nie działa tak, jak powinno.…

Tango: motywy i konteksty w dramacie Mrożka. Sprawdź, co symbolizuje tytułowy taniec Bo do tanga trzeba dwojga… A co jeśli kandydatów do zabawy będzie więcej?…