Zwroty na maturę ustną z języka angielskiego Matura ustna z angielskiego już za chwilę? Chcesz skupić się tylko na powtórce tego, co najbardziej istotne? Koniecznie…
Rezygnacja z matury – do kiedy i jak należy to zrobić?
Może być mnóstwo powodów, dla których chcesz złożyć rezygnację z matury. To trudna decyzja, która na pewno kosztowała Cię dużo stresu, dlatego jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Niezależnie od okoliczności, które spowodowały, że nie chcesz przystąpić do egzaminu dojrzałości – w całości albo tylko z określonych przedmiotów – w tym wpisie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Dowiesz się, w jakich okolicznościach i do kiedy możliwa jest rezygnacja z matury.
Czy można zrezygnować z matury?
Chcesz wiedzieć, czy rezygnacja z matury jest możliwa? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Jeśli nie chcesz zdawać egzaminu mimo złożenia deklaracji, masz taką opcję. Musisz tylko sprawdzić, czy spełniasz określone warunki i czy nie przekroczyłeś ustawowych terminów. Jeśli zdecydujesz się taki krok, to trzeba poinformować o swoich zamiarach szkołę i komisję egzaminacyjną. Można by pomyśleć, że to nie jest konieczne i można po prostu nie przyjść na egzamin, ale uważaj! Złożenie formalnej rezygnacji z matury jest bardzo ważne. Jeśli tego nie zrobisz i zwyczajnie się nie pojawisz, Twój egzamin zostanie uznany za niezdany, co może mieć konsekwencje w przyszłości.Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie “czy można zrezygnować z matury?”, to całkiem możliwe, że jeszcze nie jesteś pewien, czy chcesz to zrobić. W podjęciu decyzji może pomóc Ci artykuł: Czy matura jest obowiązkowa? Po co nam ten egzamin?
Do kiedy można zrezygnować z matury?
WARTO PRZECZYTAĆ
Sięgnij po więcej
Pytania jawne matura 2025 – sprawdź odpowiedzi! Słyszałeś, że na maturze pojawia się pula pytań jawnych? Zastanawiasz się, o co chodzi i jakiego przedmiotu to…
Epoki literackie po kolei. Poznaj najważniejsze informacje! Przygotowujesz się do matury z języka polskiego? Warto odświeżyć wiedzę o epokach literackich – ich chronologii, cechach charakterystycznych…