Przejdź do treści
maj, 2024
Materiał edukacyjny powstał we współpracy z Platformą High School

Co powtórzyć przed maturą z angielskiego? 3 najbardziej przydatne wyrażenia

Egzaminy dojrzałości już niebawem, a Ty zastanawiasz się, co warto powtórzyć? Przygotowanie do matury z angielskiego początkowo może wydawać się przytłaczające, ale nie martw się! Mamy dla Ciebie krótki przewodnik PDF przygotowany przez specjalistki z High School: “Maturalne must-know. 3 najważniejsze konstrukcje”. Znajdziesz w nim wyrażenia na maturę z angielskiego, które koniecznie musisz poznać, aby odnieść sukces na egzaminie. Dostęp do materiałów uzyskasz za darmo. Sprawdź, jak zwiększyć swoje szanse na maturalny sukces! Let’s go!

Przygotowanie do matury z angielskiego

Egzamin dojrzałości z języka obcego wymaga od zdającego przede wszystkim solidnych podstaw. Co powtórzyć przed maturą z angielskiego? Bardzo ważna jest znajomość gramatyki, ale warto zadbać też o bogaty zasób słownictwa, dzięki któremu zapunktujesz w zadaniu z wypowiedzią pisemną (sprawdź też wpis “Jak napisać email po angielsku? Matura 2024”). Nie pomijaj również ćwiczeń ze słuchania, które są nieodzownym elementem egzaminu. 

Powtórka przed maturą z angielskiego

Gdy termin zbliża się wielkimi krokami, kluczowym aspektem staje się skuteczna powtórka przed maturą z angielskiego. Przed samym egzaminem raczej nie próbuj już uczyć się nowych rzeczy. Skup się przede wszystkim na tych zagadnieniach, które najczęściej sprawiają trudność maturzystom oraz tych najwyżej punktowanych. Wykorzystaj do tego nasz poradnik PDF! Otrzymasz go za free – musisz jedynie zostawić nam swojego maila.

Konstrukcje gramatyczne

Co trzeba umieć na maturę z angielskiego? Konkretna odpowiedź brzmi: gramatykę! Choć zazwyczaj nie jest ulubionym zagadnieniem uczniów, nie można przed nią uciekać. Aby więc ułatwić Ci naukę, mamy dla Ciebie materiały przygotowane przez Monikę Kulikowską i Joannę Orlik – doświadczone egzaminatorki maturalne z Platformy High School.

Wystarczy, że podasz nam swój adres mailowy, a zupełnie za darmo otrzymasz dostęp do PDF-a “Maturalne must-know. 3 najważniejsze konstrukcje”. Znajdziesz w nim prosto wytłumaczone zagadnienia gramatyczne. Nie zabraknie też ćwiczeń, które pomogą Ci skutecznie utrwalić zdobytą wiedzę. Klucz odpowiedzi pomoże Ci sprawdzić, ile udało Ci się nauczyć. W poradniku opisane są następujące konstrukcje: 

 • wish/if only;
 • it’s high time/it’s time/it’s about time;
 • I’d rather/I’d sooner.

 

Pamiętaj, że to nie wszystko! Cały portal Twoja Matura czeka, by wspierać Cię na każdym kroku przygotowań do najważniejszego egzaminu. Znajdziesz tu wiele innych, praktycznych porad związanych z przygotowaniem do matury. Angielski, polski, matematyka – Ty wybierasz, czego się dzisiaj uczysz!


Wyrażenia na maturę z angielskiego

Gramatyka, choć ważna, to jednak nie wszystko. Znajomość wyrażeń do matury ustnej z angielskiego może okazać się kluczowa, gdy będziesz chciał mówić i pisać płynnie oraz naturalnie. To dotyczy zarówno egzaminu pisemnego, jak i ustnego. Oto kilka przykładów wyrażeń, które mogą znacząco podnieść jakość Twoich wypowiedzi i powiększyć zasób Twojego słownictwa:
 • It’s worth mentioning that – warto wspomnieć,
 • As far as I am/I’m concerned – jeśli o mnie chodzi;
 • I am convinced that – jestem przekonany, że;
 • For instance/For example – na przykład;
 • To sum up/In conclusion – podsumowując/na zakończenie;
 • As a result – w rezultacie;
 • First of all – przede wszystkim;
 • On one hand/On the other hand – z jednej strony/z drugiej strony.
  Pamiętaj, by przed maturą przećwiczyć stosowanie zwrotów w różnych kontekstach, dzięki czemu staną się one naturalną częścią Twojego językowego repertuaru. Zwiększy to Twoją pewność siebie i płynność wypowiedzi. 

Co trzeba umieć na maturę z angielskiego?

Nie trzeba obawiać się powtórki przed maturą z angielskiego! PDF, który możesz dostać od nas nieodpłatnie, ułatwi Ci przygotowania do egzaminów. Wspólnie z ekspertami z High School przygotowaliśmy dla Ciebie również inne materiały, które omawiają kluczowe zagadnienia maturalne. Odkryjesz z nimi: Przygotuj się do matury z angielskiego razem z nami i podejdź do egzaminu z pewnością siebie, bez stresu! Zacznij już dziś – celuj w 100% z Twoja Matura!

nowe

NEWSLETTER

WARTO PRZECZYTAĆ​

Sięgnij po więcej

Materiał edukacyjny powstał we współpracy z Platformą High School Co powtórzyć przed maturą z angielskiego? 3 najbardziej przydatne wyrażenia Egzaminy dojrzałości już niebawem, a Ty…

Materiał edukacyjny powstał we współpracy z autorką portalu 1000rozprawek.pl Wzorowa rozprawka maturalna – przykład: jak pisać, żeby zdać na 100%! Wypracowanie maturalne to jeden z…

Materiał edukacyjny powstał we współpracy z autorką portalu 1000rozprawek.pl Dziady cz. III – motywy literackie i konteksty, które warto znać na maturę! Spośród polskich utworów…